Wolf Immobilien Polen

Wolf
Bracka

Zobacz cały film

Architektura

Dom handlowy Wolf Bracka zlokalizowany jest w ścisłym centrum Warszawy przy ulicy Brackiej. Ta część miasta to wspomnienie najlepszych przedwojennych tradycji handlowych Warszawy. Można tu poczuć ekskluzywny charakter domów towarowych Paryża, Londynu czy Berlina, a także atmosferę współczesnej ulicy centrum europejskiego miasta.

Budynek ma charakter elegancki i minimalistyczny. Jego rangę podkreśla nie tylko ponadczasowa architektura, ale także sąsiedztwo modernistycznych obiektów Banku Gospodarstwa Krajowego czy Muzeum Narodowego.

Opływowa linia elewacji łagodnie załamuje się wzdłuż ulicy Brackiej, a zaokrąglone narożniki nawiązują dialog z sąsiednimi budynkami.

Przeszklony parter domu jest poszerzeniem ulicy Brackiej, wciąga ją do wnętrza i generuje ruch pieszy poprzez budynek. Parter jest przestrzenią aktywną i otwartą domu towarowego. Tu rozpoczyna swój bieg ciąg schodów ruchomych. Wyraźnie eksponowane zarówno we wnętrzu, jak i na elewacji, stają się żywym symbolem wielkomiejskiego domu handlowego. Kondygnacja położona najwyżej jest lekkim zwieńczeniem bryły obiektu.

Wnętrza domu handlowego wykonane są ze szlachetnych i trwałych materiałów w prostych zestawieniach faktur i barw.

Budynek ma charakter elegancki i minimalistyczny.

Myślą przewodnią projektu było stworzenie luksusowej, a jednocześnie ultranowoczesnej oprawy dla prezentowanych tu przedmiotów i idei. Dom handlowy proponuje odwiedzającym ekskluzywne towary najbardziej znamienitych projektantów mody światowej. W tej części Europy jest to jedno z niewielu miejsc oferujących najwyższej jakości kolekcje odzieży damskiej, męskiej i dziecięcej. Znajdują się tu także meble i dodatki do aranżacji nowoczesnych wnętrz, restauracja, vinoteka, delikatesy, salon fryzjerski i perfumeria.

Prof. dr hab. architekt Stefan Kuryłowicz, 1941-2011

Dane

 • 21.3k

  powierzchnia użytkowa budynku to 21.393,00 m²
 • 11.8k

  powierzchnia do wynajęcia to 11.838,00 m²
 • 6.7k

  powierzchnia parkingów to 6.775,00 m²
 • 2.7k

  powierzchnia komunikacji i techniczna to 2.780,00 m²
 • 187

  to liczba miejsc parkingowych
 • 5

  to liczba kondygnacji podziemnych
 • 6

  to liczba kondygnacji nadziemnych

Historia

close

Materiały

close
 • Granit MATRIX
  Granit MATRIX
 • Beton architektoniczny
  Beton architektoniczny
 • Fakturowy beton architektoniczny
  Fakturowy beton architektoniczny
 • Drewno egzotyczne
  Drewno egzotyczne
 • Stal nierdzewna
  Stal nierdzewna
 • Tynk strukturalny
  Tynk strukturalny
 • Granit MATRIX
  Granit MATRIX

  pochodzący z Brazylii kamień o unikalnej strukturze, pasuje do różnego rodzaju wnętrz i ma szerokie spektrum zastosowania. W inwestycji został użyty do tworzenia elewacji zewnętrznej, ścian wewnętrznych, posadzek na kondygnacjach handlowych i okładzin schodów na klatkach schodowych.

 • Beton architektoniczny
  Beton architektoniczny

  ze względu na swoje parametry techniczne został wykorzystany do budowy ścian wewnętrznych na klatkach schodowych, w pomieszczeniach technicznych i gospodarczych oraz wewnętrznych ścian na kondygnacjach handlowych.

 • Fakturowy beton architektoniczny
  Fakturowy beton architektoniczny

  charakteryzuje się modnym designem, naturalnym pięknem oraz olbrzymią trwałością. Ze względu na te właściwości, wykorzystany został przy wykonywaniu ścian wewnętrznych na powierzchniach parkingowych.

 • Drewno egzotyczne
  Drewno egzotyczne

  idealnie nadaje się do ekskluzywnych wykończeń wnętrz. Dzięki swoim właściwościom sprawdza się przy zastosowaniu w warunkach zewnętrznych, w związku z czym zostało wykorzystane na tarasy zewnętrzne na kondygnacji +5.

 • Stal nierdzewna
  Stal nierdzewna

  to grupa stali o specjalnych właściwościach fizykochemicznych, odpornych na korozję ze strony czynników atmosferycznych. W związku z tym stal nierdzewna została wykorzystana przy budowie poręczy schodów na klatkach schodowych, wind oraz okładzin drzwiowych.

 • Tynk strukturalny
  Tynk strukturalny

  inaczej tynk dekoracyjny – jest to jeden z najbardziej uniwersalnych rodzajów tynku ozdobnego. W inwestycji wykorzystany został na ścianach wewnętrznych na kondygnacjach handlowych.

Galeria

Lokalizacja

ul. Bracka 9
00-501 Warszawa
tel: +48 22 436 37 16
wolfbracka@wolfimmobilien.pl

Otwórz w Google maps

Inwestor

Firma Wolf Immobilien Polen Sp. z o.o. powstała 26 stycznia 1996 roku. Firma została założona z zamiarem inwestowania na warszawskim rynku nieruchomości i jest kontynuacją działalności gospodarczej prowadzonej przez jej udziałowców od 1989 roku.

Od początku działalności firma koncentruje się na pozyskiwaniu terenów położonych w najbardziej prestiżowych lokalizacjach Warszawy. W celu sprawnej realizacji zadań inwestycyjnych, udziałowcy firmy postanowili przeprowadzić jej reorganizację. Z jednolitej struktury firmy wyodrębniono m.in. samodzielny Oddział Wolf Bracka, który 1 maja 2002 roku rozpoczął działalność gospodarczą. 30 maja 2008 roku nastąpiło przekształcenie firmy ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną.

W skład aktywów Oddziału Wolf Bracka weszła nieruchomość położona przy ulicy Brackiej w Warszawie. Biorąc pod uwagę położenie nieruchomości w bezpośrednim sąsiedztwie prestiżowych traktów handlowych Warszawy, a także w pobliżu arterii komunikacyjnych, została podjęta decyzja o realizacji na tym terenie ekskluzywnego domu handlowego.

Prestiżowa lokalizacja, powierzenie prac projektowych jednemu z najlepszych polskich architektów, prof. dr hab. Stefanowi Kuryłowiczowi oraz wysoki standard realizacji inwestycji w pełni zaspokoją potrzeby najbardziej wymagających Klientów i Najemców domu handlowego Wolf Bracka.

Wszystkie projekty firmy Wolf Immobilien Polen S.A. wyróżniają się niezwykłą architekturą, charakteryzują się wysokim standardem wykończenia i niewątpliwie są rozpoznawalne na rynku warszawskim. Powstały z myślą o pozostaniu w portfelu spółki jako inwestycje długoterminowe. Od wielu lat w celu realizacji zamierzonych zadań, spółka korzysta z usług wyspecjalizowanych firm, które z powodzeniem wspólnie pozwalają spółce rozwijać się na rynku nieruchomości.

W zakresie pomocy prawnej spółka korzystała i korzysta z usług tak renomowanych kancelarii prawniczych, jak Hogan&Hartson, K&L Gates, Bird&Bird.

Od wielu lat proces finansowania działalności spółki był i jest oparty o współpracę z międzynarodowymi instytucjami finansowymi, takimi jak Dresdner Bank AG, BNP Dresdner Bank, Eurohypo, DZ Bank, Bank of China.

Badaniami finansowymi i doradztwem podatkowym spółki zajmowały się i zajmują renomowani audytorzy i doradcy Ernst&Young czy KPMG. W zakresie wycen nieruchomości spółka korzysta z usług m.in. firmy Knight Frank.

W zakresie komercjalizacji budynków oraz planowania ekspansji na rynku nieruchomości firma korzystała i korzysta współpracując ze światowymi agencjami – Cushman&Wakefield oraz CBRE.

Firma koncentruje się na pozyskiwaniu terenów położonych w najbardziej prestiżowych lokalizacjach Warszawy.

Do tej pory do naszych budynków udało nam się pozyskiwać stabilnych finansowo i długoterminowych najemców m.in.: Dresdner Bank AG, Bank BNP Paribas SA, Bank BGŻ SA, Bank of China, Advent International, CC Group, Stock Polska, Volvo, Ikea. W naszych budynkach swoje pierwsze i jedyne do tej pory butiki w Polsce otworzyły ekskluzywne marki mody światowej m.in. Louis Vuitton, Gucci, Bottega Veneta, Saint Laurent, Lanvin.

Inne

zamknij

Cookies

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby usprawnić jej działanie.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności

zamknij

Hasło

Aby pobrać plik proszę wprowadzić hasło

Hasło jest nieprawidłowe

close